Affiliate software ponúka možnosť jednoducho získať predajcov vášej služby alebo produktov bez nutnosti platiť obchodným zástupcom pravidelnú mesačnú mzdu.

Pri affiliate marketingu platíte partnerom len na základe ich skutočnej výkonnosti. Ak partner nič nesprostredkuje, nič nezarobí. Partner je preto silne motivovaný robiť vašu reklamu čo najlepšie.

Affiliate software slúži ako medzičlánok v affiliate marketingu. Takýto software umožní vašim partnerom automaticky zaregistrovať sa do affiliate programu, sledovať im stav objednávok, ktoré sprostredkovali a mnoho iných podporných činností.

Affiliate marketing je omnoho výkonnejší a v konečnom hľadisku aj lacnejší ako bežné spôsoby marketingu. Je postavený na modeli CPA, teda Cost Per Action. Oproti zaužívaným modelom ako je CPM Cost Per Mile alebo CPC – Cost Per Click ide teda o omnoho efektívnejšiu možnosť.

Ak uvažujete nad affiliate systémom, odporúčame sa obhliadnuť po systéme AffilPie.com. Tento systém si môžete úplne bezplatne na 14 dní odtestovať tu.